Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Tuczno

Zachodniopomorskie

Trądzik stosowany jest z przypadłością dotykającą młodych ludzi tworzących w czas dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie stanowi on problemem nastolatków, chociaż w moc przypadkach nigdy nie znika samoistnie, i z czasem stan cery jedynie się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto natomiast dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała zdrowy styl.

Leczenie trądziku Mirosławiec

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji. Wypowiada się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość istnieje taka, że w obecny pomoc można jedynie pogorszyć stan swojej roli i zaognić stan zapalny. Jak zatem dobrze dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo kobiet do prania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego modelu produkty nigdy nie pomogą nam wygrać z trądzikiem, a wprost przeciwnie – potrafią go także nasilić. Co będzie a ciekawszym wyjściem? Przede wszystkim łagodne produkty do mycia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w toku dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w toniku nie wybierał się alkohol, ponieważ chyba on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi ważne szczególnie w przypadku cer mieszanych i tłustych. Jeśli skóra jest dodatkowo wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Jednakże w przypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, i także roznieść stan zapalny na całą twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto również przemyśleć wybranie się na zabieg z zastosowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które zawiera w bezpośredniej ofercie marka Nanili Professional. Produkty tego modelu działają intensywnie, przynosząc dobre efekty. Kwasy potrafią istnieć jednak stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co świadczą niektórzy, wystawianie osobie na zajęcie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, ale obecnie na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie tak więc wyposażyć się w krem z filtrem UV i administrować go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło artykułu Jak pielęgnować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Mirosławiec