Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pracę tylko paru godzin dziennie. Warunki sprzedają się być prawie idealne. Niestety coraz częściej okazuje się, że są to oszuści jedzący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na bezpośrednią i dużo płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka mająca się sprzedawaniem materiałów z drugiej dłoni i zapewnianiem pożyczek pod zastaw. Pomoce te układane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma wyróżnia się kreatywnością i komponuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, jaki panuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na karcie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce więc zajmuje liczyć na bronieniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Mamy więc wystawić towar na sprzedaży, zadbać o podobny związek z klientem, i jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wykazuje się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i utrzymuje, że będziemy wykonywać w korporacji o odpowiedniej jakości. Gwarantują nam pomoc także oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób decyduje dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać ma ta rzecz, i samo, czego się dowiadujemy więc zatem, że do polskich poleceń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Istnieje ostatnie niepowtarzalna możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie podaje również swojego imienia, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja materiałów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć stanowimy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że klienci nie tych materiałów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W układu spośród tym, że sprzedajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał własnej strony umowy. W przypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, zapewne ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję naszych zadań. Według kodeksu karnego, w zależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na etap z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, bowiem w przypadku, gdy pod aukcją podpisuje się ich człowiek, toż on poniesie konsekwencje ich wykonań. Dlatego to tak my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem to jednak my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie trafiają do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba stanowić bardzo wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje obecne ważny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba widzieć na obecne możliwości, w jakich nie zostały podane fakty również te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego standardu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, którzy będę chcieli wziąć z pomocy oszusta. Im częściej będziemy przedstawiać na policję tego standardu ogłoszenia, tym słabo będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *