Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Cedynia

Zachodniopomorskie

Płaskostopie polega na pełnym obniżeniu sklepienia stopy lub przeciwnie jej ograniczeniu. Stopa która nie ma płaskostopia nie dotyka wszą swoją powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy która planuje płaskostopie nie tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Maszewo

U tej roli powraca do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie cierpi do 40% ludzi. By zapobiec powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom dającym nasze pierwsze etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest przyczyną płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu oraz obciąża stopy. Wyróżniane są dwa sposoby płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące wynikiem obniżenia się łuku podłużnego stopy tak, że cała podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa przygotowuje się wysoka i wydaje swoją elastyczność. Płaskostopie panuje w wszystkim wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do jakiś 3-4. roku życia płaskostopie jest niejako fizjologiczne, i związany jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i delikatnych mięśni. Tym modelem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z wzrostem dziecka. Deformacja stopy w sytuacje płaskostopia zmienia prawidłowe cele jej utrzymania. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp oraz dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale te łydek oraz kręgosłupa. Poza tym wpływ na tło w tłu stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje wykonywaniem się na podeszwie stopy bolesnych oraz trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może również doprowadzić do rozwoju wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego czy w ekstremalnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie oraz mienie obuwia oraz chodzenie. Istnieje wtedy szczególnie niewygodne i konieczne będą buty ortopedyczne dla niemowlęta. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone także długo będące, prowadzić że do rozwoju stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie dopiero na ćwiczeniu mięśni stóp tylko także noszeniu dobrze dopasowanych, szerokich oraz wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (a ale po konsultacji z lekarzem – nigdy na inną rękę!) i pytaniu o utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała.

Promocja Deichmann Maszewo

Do zadań korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: działanie na palcach, piętach i zewnętrznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki siedzącej na ziemi lub chwytanie i podnoszenie palcami stóp drobnych problemów z ziemi. Czasem jednak w sukcesu zaawansowanych i dających wielkie dolegliwości deformacji stóp, szkolenia i tworzenie zachowawcze mogą okazać się nieskuteczne. Konieczny potrafi się okazać to zabieg operacyjny. A więc jest korzystne chociaż w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Maszewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.