poczta kurier

Poczta kurier Legnica zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wysokiego tempa życia i większej popularności transakcji przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty przyciągają nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Sobótka może być dziecinnie proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Sobótka

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to te o niewielkich gabarytach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzamy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Sobótka pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na dostarczeniu paczki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas dostarczenia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu takiej ilości przesyłek z pewnością zauważymy również korzyść z przejmowania ich przez kuriera prosto z naszego mieszkania. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas siły, zwłaszcza gdypaczki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się niższa niż płatność za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli jesteśmy zmuszeni nadawać większe ilości paczek warto skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli pakunek który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz sporo waży? Opłacalnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od przesłania zwykłej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Warto pamiętać, że kalkulując rozmiary pakunku oraz masę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgotności, dlatego najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wydania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Sobótka chce by wszystkie paczki były przenoszone z uwagą, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przechylać lub być zgnieciona przez inne przesyłki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Sobótka odbierając paczkę musi również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Sobótka .

Zobacz również poczta Kurier