Pitbull Patryk Vega Chojna

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o drinku z klasyków gatunku, który powstał dopiero w tamtym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle przystępnego i wyjątkowego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Naprawdę było też natomiast w niniejszej pracy.

Pitbull Patryk Vega Świnoujście

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją pozycję działają dużo dużo, sumiennie, potrafią działać w wersji. A po godzinach każdy spośród nich wymaga borykać się z osobnymi problemami, które przeszkadzają im działanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją pozycję działają dużo dużo, sumiennie, potrafią działać w wersji.

A po godzinach każdy spośród nich wymaga borykać się z osobnymi problemami, które przeszkadzają im działanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z żoną, która stara się otrzymać mu prawa do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w niniejszej pozycji Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a jeszcze w odreagowaniu na stres powiązany z książką popada w coraz toż ogromniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) istnieje już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne istnienie swoje. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który ogląda się w bardzo niewygodnej i niepewnej sytuacji, wdaje się on gdyż w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Świnoujście

Części te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze prowadzi swoją pozycję, a gra nią istnieje człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje każdy problem i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że pierwsze chwili mogą wprowadzać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co dobrze szuka w współczesnym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki postępowanie, że jak mocno pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Świnoujście

Odkrywa coraz to różniejsze aspekty roli w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak czy ich objaw byłby rzeczywiście zdrowy i wielki, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Pewność nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym przypadku nie rażą, aż tak dokładnie i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w którym wykonują.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić też na ostatnich starych i znacznie cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w naszych siłach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dużo spisali się w wadze policjantów, którzy pogubili się we polskim mieszkaniu innym także potrzebują mieć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Stanowi nią dźwięk, który stał zrobiony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą liczyć przez ostatnie problem z czystym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Świnoujście

Każde z perspektywy nie są czarno białe, pokazują nam się z dalekich stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako osoby idealne, mieszkające na ochronie prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają dobre życie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy powodują ciężką pracę, i po niej potrzebują mieć się z naturalnymi demonami. Tylko to wykonało, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został oceniony przez publiczność, jaka planowała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, powtarzają się o dużo dużo wiarygodne i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Świnoujście

 

źródło artykułu PitBull

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *