Czy na ropie da się zarobić

Cena ropy naftowej – Gdy będzie wymieniał się kurs cen ropy naftowej w 2020 roku?

Uncategorized

Cena ropy naftowej – Kiedy będzie dostosowywał się kurs cen ropy naftowej w 2020 roku? Zmiany cen ropy naftowej są właśnie dla wielu inwestorów istotniejszym elementem wpływającym na ukierunkowanie globalnego wzrostu niż dane ekonomiczne, czy też ruchy na placach obligacji oraz walutowym.

Cena ropy naftowej – Kiedy będzie dostosowywał się kurs cen ropy naftowej w 2020 roku?

Kiedy popyt na ropę naftową rośnie, gospodarka przyspiesza. Przynajmniej powtarza się, że powyższe zdanie jest logiczne. Nie potrzebuje wtedy być zawsze zawsze prawda.

Na cenę ropy naftowej nie wpływają wyłącznie zmiany ofercie a popytu. Prognoza zawsze ma kompromis pomiędzy jawą i wyobrażeniem, między faktycznym popytem a spekulacjami. Rynek ropy naftowej oferuje inwestorom wielkie szans.

Ropa naftowa już z kilku dziesięcioleci jest wszechstronnie wykorzystywanym surowcem na świecie, natomiast jej wartość stanowi potężny zysk na światową gospodarkę. Wielu inwestorów interesują prognozy wzroście ceny ropy naftowej na lata 2019 i 2020.

W tym artykule przeanalizujemy, jakiego wzroście cen czarnego złota możemy czyhać w latach 2019 i 2020. Przyjrzymy się zarówno wskaźnikom fundamentalnym, kiedy i sygnałom technicznym, które można wyczytać z wykresów.

Czym stanowi ropa naftowa?
Ropa naftowa jest z reguły lepką cieczą o dużym zastosowaniu. Jest polecana jako paliwo, smar, izolacja elektryczna, znajduje zastosowanie chociażby w sektorze spożywczym. W swym produkcie skupimy się oczywiście przede wszystkim na ropie naftowej stosowanej jako paliwo napędowe.

Rodzaje ropy naftowej różnią się pod względem składu i konkretne pracowniki mogą powodować ponad sto różnych węglowodorów. Proporcje w których dane elementy wydobywają się w dużej ropie naftowej stanowią o jej markach i cechach. Ważnym objawem jest gęstość API oraz zawartość siarki.

Duża zawartość siarki jest często niepożądana i potrzebne są dalsze operacje w procesie rafinacji dostarczające jej uniknięciu. Dlatego te surowa, lekka ropa jest wspanialsza niż kwaśna. Oprócz tego trwa i większy popyt na drobniejsze warianty, takie jak benzyna, co powoduje, że lekkie rodzaje ropy naftowej są ogólnie droższe.

Choć popyt na pełną ropę naftową żyje w sukcesie wyższego popytu na olej napędowy, największa jest cena lekkiej, surowej ropy, takiej jak Brent i West Texas Intermediate (WTI). Pomimo iż ostatnie dwa sposoby nie osiągają najwyższej światowej produkcji, są najważniejsze.

Rodzaje ropy naftowej
Istnieją 2 rodzaje ropy naftowej sprzedawanej jako towar na placach walutowych. Największą a najczęściej handlowaną jest amerykańska ropa naftowa nazywana WTI. Innym znanym modelem jest ropa Brent. Wszystek rodzaj ropy naftowej jest bezpośrednia własną, swoją cenę.

West Texas Intermediate (WTI)
Lekka, słodka ropa (WTI) jest wszechstronnie stosowana w amerykańskich rafineriach i uznawana za ważny miernik cen ropy. WTI to wygodna ropa naftowa o wielkim wskaźniku gęstości API także z niską zawartością siarki. Gęstość API określa gęstość danej ropy w zestawieniu z wodą. Ropą WTI handlują na konkretną miarę koncerny naftowe oraz inwestorzy.

Większość transakcji dokonuje się za pośrednictwem futures zapewnianych przez CME Group. Futures na WTI są – zaraz po E-Mini i ZN futures – najpopularniejszymi futures na świecie

WSKAZÓWKA LYNX: Fizyczne dostarczenie ropy naftowej WTI jest teoretycznie możliwe, a jeżeli handlujesz WTI za pośrednictwem LYNX, twoje pozycje futures ze zbliżającym się terminem działania są automatycznie zamykane, żeby zapobiec fizycznemu dostarczeniu.

Większość tego typie ropy wybiera się w Cushing – ważnym centrum przemysłu naftowego w Oklahomie.

Wybierają się tam duże zbiorniki podłączone do rurociągów dostarczających ropę naftową do pełnych obszarów w kształtach Zjednoczonych. WTI jest ważnym surowcem dla rafinerii na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych a na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. Dla przedsiębiorców w ropę naftowym prawdopodobnie istnieć więc interesujące śledzenie zasobów ropy związanej z środowisku w Cushing. Poziom zasobów ogłaszany stanowi w wszą środę o 16:30.

Ropa Brent
Ropa naftowa Brent jest ważnym punktem odniesienia dla cen ropy w Europie, Afryce także na Środkowym Wschodzie. Nazwa uznaje się od pola naftowego Brent na Morzu Północnym. To miejsce naftowe, przylegające do spółki Royal Dutch Shell, było jak drinku z najbardziej efektywnych pól naftowych w Całej Brytanii, ale większość odwiertów została z tego okresu zwolniona z obsług.

Korelacja pomiędzy rozwojem cen tych dwóch futures jest duża, choć w dzisiejszych latach wielokrotnie doświadczyliśmy sytuacji, w jakiej ropa Brent była o ponad 10 USD większa niż cena ropy WTI. Różnica cenowa wynosi obecnie około 6 USD. Różnice te podyktowane są przez oferta a popyt, z dostawami czy składowaniem ropy naftowej włącznie. Dla traderów interesujące prawdopodobnie istnieć postrzeganie na spread (różnicę w wartości) tych dwóch futures.

Popyt na ropę naftową ciągle jest. Czy jest i podaż?
Popyt na ropę naftową jest z dziesięcioleci, a cena ropy nie jest na największym szczeblu w sprawie. Poza nie wszystkie spółki aktywnie postępujące w obecnej branży optymalnie wykorzystują zwiększony popyta na ropę. Ostatecznie inwestorzy coraz częściej zwracają się na stałych alternatywach, oraz wielu producentów ropy naftowej w niniejszym momencie znacząco obniżyło swoje inwestycje w dzisiejsze pola naftowe.

Zapasy ropy naftowej mimo to jeszcze rosną, tak toż jak produkcja. Produkcja często pochodzi ale z USA, gdzie wybuchła tzw. łupkowa rewolucja. Wiele tradycyjnych lokacie w innych dziedzinach światach zostało zrezygnowanych ze powodu na wzrost wydobycia ropy łupkowej, ponadto inwestycje w konkretną ropę są zagrożone oraz ze powodu na bardziej prostą politykę klimatyczną.

Co w dzisiejszych latach było nacisk na cenę ropy naftowej?
Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) jest gotowa, iż w nadchodzących latach zarówno wzrost gospodarczy, kiedy i popyt na ropę naftową zostaną utrzymane. Zwracają jednak także uwagę na ostatnie, iż na placu jest dziś wiele innych dostaw, kiedy amerykańska produkcja ropy naftowej szybko jest. Ropa łupkowa pozyskiwana jest tutaj głównie z ziemie. Łupkowa rewolucja rozpoczęła się w 2014 roku za sprawą gwałtownego wzrostu cen ropy.

Ów sposób wydobycia ropy był wtedy zyskowny, mimo wielkich kosztów produkcyjnych. Po tym, jak wielkie było się wydobywanie ropy ze skał łupkowych, na placu pojawiło się dużo innych spółek naftowych, co zaniepokoiło państwo Bliskiego Wschodu, które odpowiedziały odkręceniem kurka do oporu.

Produkcja ropy łupkowej kosztuje dużo niż praca ropy na Środkowym Wschodzie. Skutkiem tegoż istniał spadek cen ropy z jakiś 110 USD za baryłkę do 30 USD za baryłkę na wstępie 2016 roku.

OPEC miała okazję, iż w niniejszy ćwicz zniszczy producentów ropy łupkowej, co jednak się nie udało. Producenci ropy łupkowej opracowali tańsze i znacznie efektywne procedury wydobycia, więc obecnie są w stanie osiągać sukcesy nawet przy mniejszej cenie ropy naftowej. Dla tej linie ekstrakcji ropy widoczna jest szansę szybkiego zwiększenia produkcji.

Producenci ropy łupkowej mogą dzięki temu łatwo odpowiadać na wzrost/spadek cen, mimo iż częsty są to wcale małe spółki. Ameryka produkuje już ponad 12 milionów baryłek ropy dziennie, co liczy poziom nieobserwowany z początku lat siedemdziesiątych. Według IEA produkcja nadal znacząco rośnie, a USA niedawno przebiły poziom wydobycia ropy w Arabii Saudyjskiej i Rosji.

Czy cena ropy naftowej może wrócić do gustu 100 USD za baryłkę?
Jak wspomniano wysoko, wzrost produkcji ropy łupkowej stanowi drinkom z względów, dla których cena ropy od 2014 roku o tyle spadła. Cena końcowa producentów z łupków na moment spadła do jakiś 30 USD za baryłkę, ale już jest zapamiętywana na stanie około 50 USD za baryłkę. W odróżnieniu od ropy wydobywanej głębinowo, produkcję ropy łupkowej można łatwo rozwijać, kiedy cena ropy wzrośnie.

Powoduje zatem tymże, że cena ropy nie że szybko niedługo osiągać wyższych stopni. Nawet mały wzrost cen ropy prowadzi w ruchu z tymże do szybszej ofercie na placu. Złoża łupkowe różnią się zresztą z zwykłych pól naftowych. Szybciej ulegają eksploatacji, dlatego wskazane są większe inwestycje w planu alokacji nowych złóż i życia poziomu produkcji.

Nawet mimo spadających kosztów dzięki współczesnym technikom wydobywczym IEA nie przewiduje nowych inwestycji poza terytorium USA, też są jednak odpowiednie do dotrzymania tempa żyjącemu popytowi po 2020 roku. Poniższa grafika pokazuje, że popyt na ropę pewno będzie rósł aż do 2025 roku oraz ogólnie długoterminowo zatrzymuje się na szerokim poziomie.

Później popyt będzie sukcesywnie spadać, a tempo tego kryzysu będzie w wydatnym stopniu chciałoby na rozpoczęciu alternatywnych źródeł energii. Jak a nie będą stanowiły miejsca nowe inwestycje, przyspieszy to spadek.

Poniższa grafika pokazuje również, że nowa produkcja ropy że w bieżącym roku osiągnąć punkt kulminacyjny. Z wykresu jasno wynika, iż w nadchodzących dziesięcioleciach wskazane będą spore inwestycje, by zaspokoić rosnący popyt. Gdy tylko zostaną otwarte nowe złoża ropy naftowej, produkcja ponownie naturalnie wzrośnie i szczyt prac pewno złapać się dużo niż w bieżącym roku.

Liczy się, iż w sukcesu nowych złóż i (jeszcze) zatwierdzonych projektów podaż osiągnie szczytowe wartości około 2030 roku.

Wpływ członków OPEC
OPEC wbrew temu kobieta się ograniczyć produkcję, żeby utrzymać ceny ropy na rozsądnym poziomie. Początkiem tegoż jest fakt, że grupę tych krajów czerpie z chwila większych, a przynajmniej stabilnych cen ropy naftowej. Według OPEC przemysł naftowy powinien w przeciągu najbliższych 20 lat zainwestować ponad 11 000 miliardów USD. Jeśli producenci ropy tego nie zrobią, oferta na placu będzie niewielka.

Producenci ropy łupkowej w dzisiejszych latach w istocie zainwestowali dość duży kapitał, by zaspokoić wciąż będący popyt. OPEC stwierdza również, że popyt ciągle jest mimo rosnącej liczb aut elektrycznych. OPEC pisze, że zwłaszcza olbrzymia ekspansja transportu lotniczego jedzie do zwiększenia popytu na ropę naftową, jakiego nie może zredukować nawet zwiększenie udziału alternatywnych źródeł energii.

Od momentu niskiej ceny ropy w 2016 roku OPEC stara się stymulować wzrost trendu naftowego. Wymaga to pozwalać poprzez porozumienie o ograniczeniu produkcji wprowadzone przez kraje OPEC. Niemniej, nie całe te światy przestrzegają owego porozumienia – na przykład Iran i Irak. Z kolejnej części USA i nowe kraje stale produkują coraz więcej ropy naftowej, co powoduje, iż jej wartość mimo starań członków OPEC zachowuje równowagę, rozwijając się na stanie pomiędzy 45 i 75 USD za baryłkę.

Jak dostosowywał się kurs cen ropy naftowej w historie?
Kurs cen ropy na powierzchni lat z 1985 do 2004 wahał się pomiędzy 12 a 35 USD. Po tym, jak cena ropy gwałtownie wzrosła w 2004 do gustu ponad 35USD, nastąpił dynamiczny wzrost ceny. W 2008 roku cena osiągnęła poziom 140 USD za baryłkę.

W porządku kryzysu finansowego cena spadła do jakiś 40 USD za baryłkę. Zaraz po tym przyszło jej ustalenie na okresie ponad 100 USD za baryłkę a wartość zakończyła się w ziemiach tego stopnia aż do połowy 2014 roku.

Ogromna produkcja ropy łupkowej spowodowała spadek do gustu około 30 USD za baryłkę. W dzisiejszych latach cena ropy na giełdzie stopniowo się obniżała wskutek ograniczeń produkcji OPEC.

Jakiego wzroście ceny ropy naftowej można liczyć w 2020 roku?
Przewidywanie wzroście ceny w sukcesu ropy naftowej stanowi cholernie skomplikowane. Wartość ropy chce z sporej liczb czynników finansowych i rozwoju tej branży. Na cenę ropy oddziałują i wydarzenia geopolityczne. Dotychczas analizowaliśmy głównie oczekiwania odnośnie rozwoju ofercie a popytu. Wpływy geopolityczne są ale równie ważnym elementem w sukcesu zmian cen ropy.

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) wprowadzi 1. stycznia 2020 nowe przepisy. IMO jest organizacją ONZ, cieszącą się transportem na całkowitym świecie. Prosi ona obniżenia emisji na wodach międzynarodowych. Sektor morski będzie musiał obniżyć emisję siarki o ponad 80% poprzez wejście na paliwa z gorszą zawartością siarki. Przepisy IMO spowodują przez ostatnie silne obniżenie siarki w ropie naftowej w 2020 roku.

Sektor morski odpowiada za połowę światowego popytu na budowany z ropy naftowej olej opałowy. Przepisy IMO znacząco wpłyną na opłaty oraz dostępność paliw, których działają. Liczy się, że koszty morskiego transportu towarowego wzrosną, ponieważ sektor morski używa droższych paliw, co będzie korzystało wielki nacisk na światową gospodarkę.

Rosnący popyt na alternatywne źródła energii doprowadzi do rozwoju presji cenowej na paliwa, takie jak olej napędowy, jak zarówno na model na ceny biletów lotniczych.

Jak ważna inwestować w ropę naftową?
Na cenę ropy można podchodzić na parę rodzajów, które właśnie stopniowo przeanalizujemy.

Futures
Najłatwiej osiągalne dla przedsiębiorców są kontrakty futures na naturalną, słodką surową ropę naftową (CL) za pośrednictwem NYMEX. Informacje na punkt cen tych związków są łatwe w LYNX w okresie rzeczywistym, jeżeli subskrybujesz US Value Bundle. Te możliwości odnośnie kursów wymiany są bezpłatne pod warunkiem, że miesięcznie ponosisz 30 USD kosztów transakcyjnych (albo ekwiwalent w obcej walucie).

Jeżeli tego nie zrobisz, zostanie naliczona opłata 10 USD. Naftowe futures mają mnożnik 1000, co oznacza, że sam kontrakt reprezentuje 1000 baryłek ropy. Każda zmiana punktowa ceny ropy oznacza więc wartość 1 000 USD. Przy wielkości ticku 0,01 różnica cenowa wynosi więc 10 USD, przy czym LYNX nalicza opłatę transakcyjną w wysokości 3,50 USD za kontrakt.

Ponieważ fizyczne dostarczenie dla większości inwestorów jest niechciane, sieć handlowa LYNX TWS automatycznie zamknie pozycję, że było dojść do produkcji fizycznego dostarczenia.

Opcje i certyfikaty turbo
Opcje i certyfikaty turbo to drugie derywaty powodujące ci mówić na wahania ceny ropy naftowej. Produkty te potrafisz oczywiście kupować oraz sprzedawać za pośrednictwem sieci handlowej LYNX. Tymi materiałami często handluje się przy zastosowaniu dużego efektu dźwigni, dlatego należy zachować ostrożność.

Inwestuj w ropę naftową za pośrednictwem ETF
Inwestor defensywny za pośrednictwem funduszy giełdowych może mówić na cenę ropy naftowej lub cenę akcji spółek, które postępują w obecnej dziedziny.

ETF, które poszukują cenę ropy
United States Oil Fund (USO)
VelocityShares 3x Long Crude Oil ETN
ProShares Ultra Bloomberg Crude Oil
ETF inwestujące w walki ropy naftowej:

Energy Select Sector SPDR Fund
Vanguard Energy ETF
SPDR S&P Oil & Gas Exploration & Production ETF
Inwestowanie w walki ropy naftowej
Oczywiście możesz inwestować zarówno w historie spółek naftowych, aby być niezależnym w dziedziny naftowej. Wtedy w nieświadomy sposób zwiększa ponoszone przez ciebie ryzyko, ale również potencjalne zyski. Kilka przykładów akcji spółek skutecznych w dziedziny naftowej:

China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec)
Royal Dutch Shell (RDSA)
Chevron Corporation (CVX)
Total (FP)
ExxonMobil (XOM)
BP Plc
Czytaj i: Micro futures – Handel na giełdzie amerykańskimi indeksami giełdowymi

Podsumowanie naszej prognozy cen ropy w 2020 roku
Jako szybko sygnalizowaliśmy: szczególnie w sukcesu towarów trendy nie zawsze pozostają pod wpływem logicznych impulsów. Niemniej ruchy potrafią istnieć szczególnie poważne. Obecnie trend jest nieco spadkowy. Ale nic takiego jak jedno prognozy na giełdzie nie istnieje.

Jeśli będziemy uważać, że zaufania i radości, które podnosiły cenę ropy na przełomie roku, obecnie są za nami, a forma jest teraz też bardziej negatywna, cena ropy w nadchodzących miesiącach może dużo się osłabić

Inwestowanie w ropę naftową za pośrednictwem LYNX
LYNX oferuje wiele możliwości handlu na ropie naftowej, zarówno za pośrednictwem kontraktów futures lub pracy producentów ropy na domowych giełdach. To odpowiada swym użytkownikom wysoki wolumen zakupu i wąski spread.

Niezależnie z tego czy wykorzystujesz się tradingiem, czy jesteś inwestorem długoterminowym, możesz zyskać z wyjątkowej oferty LYNX, ponieważ pomagamy ci handel akcjami, ETF, futures, opcjami , CFD, albo na forex po korzystnych prowizjach.

W LYNX możesz handlować w okresie rzeczywistym, mając z bliskich profesjonalnych platform.

Chcesz przeliczyć zagraniczne ceny pracy lub ceny ETF na euro? Skorzystaj a z przelicznika walutowego obsługującego ponad 130 walut.

Ponadto regularnie publikujemy dla ciebie dobre materiały edukacyjne i profesjonalne webinary w charakterze handlu na możliwościach, akcjach i platformy transakcyjnej.

Zobacz również Oil Profit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *